Lastik Yerine Örgüye Tomurcuklu Başlama TekniğiÖrgüye sürekli aynı şekilde başlamaktan sıkılanlar için örgüye tomurcuklu başlama tekniğini hazırladım. Lastik yerine kullanabileceğiniz bu modelin üstünü ister düz örün ister modelli örün. 

İlk olarak 5 ilmek ve katlarını hesaplayıp başlıyoruz. İlk olarak bütün ilmekleri düz örüyoruz. Arka tarafta ise aynı ilmekleri bu defa ters örüyoruz. Başa dönünce ilk iki ilmeği düz örüyoruz. 

Sonra üçüncü ilmeği düz örüp ipi öne alarak bu defada ters örüyoruz. İpi arkaya alıp bir kez düz öne alıp bir kez ters ve arkaya alıp bir kez düz örüyoruz. Toplamda bir ilmeğin içinden yeni üç ilmek örüyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Bu 5 ilmeği çevirip arka yüzden ters örüyoruz. Her defasında ilk ilmeği örmeden alarak başlıyoruz. Örgüyü tekrar çevirip ikinci sırada düz örüp tekrar çeviriyoruz. Bu defa ters örüp çeviriyoruz. Arka tarafta ters ön tarafta düz olarak 5 sıra örülecek. 

Sonra ilk ilmeğin üzerinden diğer 4 ilmeği atlatıp sayıyı eksiltiyoruz. Bir taneye düşürdüğümüz ilmeği düz örüp iki ilmeği daha düz örüyoruz. Sonra aynı şekilde üçüncü ilmeği örerken 5 yeni ilmek çıkartarak devam ediyoruz. 

Sıra bitince arkadan bütün ilmekleri ters örüp istediğimiz şekilde örmeye devam ediyoruz. Tığ işi kolayca yapılan lastik ile örülen süveter modeli ile soğuktan korunabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir