Lastik Yerine KullanabilirsinizSırayı lastik yerine kullanabileceğiniz bir örgü modeli alıyor. Modelin yapımı için 3 ilmek ve katları gerekiyor. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım. Toplamda 5 ilmek ve katları gerekiyor.

Bu model boyunluk, kaşkol ve bere gibi lastik benzeri model gereken örgülere uygundur. Çok toplayan bir yapıda değil ama lastik yerine geçecek bir model. Aralarda kullanılan ters ilmek sayısı arttıkça örgü daha çok toparlayacaktır.

Modelin yapımına arka tarafta başlıyoruz. İki ilmek düz örüp sonraki 3 ilmeği ters örüyoruz. Ters ilmeklerin aralarında birer tane ilmek dolayıp artırın. Bu artan ilmekler ön tarafta serbest bırakılacak.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar ön tarafa geçince önce ters ilmekleri örün. Sonra doladığımız ilmekleri serbest bırakıp üç tane olan düz ilmeğin boyunu uzatın. Sonra ilmekleri diğer şişe alın.

Ortadaki ilmeği sondaki ilmeğin üzerinden atlatın. Sonra kalan ilmekleri tekrar diğer şişe atlatın. Şişe aktarılan iki ilmeğin bu defa arkada kalan ilmeğini önde kalan ilmeğin üzerinden atlatıp yer değiştirin.

Yer değiştirilen 3 ilmeği düz olarak örün. Aradaki iki ilmeği ters olarak örün. Sonraki 3 tane olan düz ilmeğin yerini tekrar değiştirip düz olarak örün. Bundan sonrasında aynı işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir