Lastik Yerine Geçen Her Yere Uyan Tomurcuklu Çubuklar ModeliBugün tomurcuklu çubuklar örgü modelinin nerelere yakıştığını ve nasıl yapıldığını göreceğiz. Öncelikle model lastik şeklinde örüldüğü için boyunluk ve şapka gibi örgülere çok uygun olacaktır. Bebek örgüleri, erkek örgüleri ve bayan örgüleri için kullanabileceğiniz bir model olduğunu söyleyebilirim.

Modeli yapmak isteyenler 3 ilmek ve katlarını ayarlayıp 2 tane ilmek ilave etmelisiniz. İlk olarak ön taraftan örmeye başlıyoruz. 2 ilmek ters örüp bir ilmek düz örün. 2 ters bir düz şeklinde örmeye devam edin. Sırayı tamamlayıp arka tarafa geçin.

Arka tarafta iki ilmeği düz örüp ters ilmeğe gelince ilmeği dolayarak örün. Böylece ilmeğin yönünü çevirmiş olacaksınız. Bu sırada ilmekleri aynen örmeniz gerekiyor. Sadece ters ilmeklerin yönünü çevirerek örmek ön tarafta işinizi kolaylaştıracaktır.Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince 2 ilmeği ters örün. Düz ilmeğe gelince önce ön taraftan girip düz örün sonra arkasından normal düz örer gibi girip bir kez daha örün. Sonra tekrar ön taraftan girerek örün. Böylece 3 tane ilmek elde etmiş olacaksınız.

Aralarda ikişer tane ters ilmekleri aynen örüp düz ilmeğe gelince bu ilmeği 3 ilmek olacak şekilde örün. Örgüyü çevirip arka tarafa geçince 2 düz ilmeği örün. 3 tane olan ters ilmeğe gelince hepsini bir defada toplayarak ters örün. Artan ilmekleri ters örerek toplayınca ilmekler ön tarafa doğru daha belirgin şekilde çıkacaktır.

Bu sırada sayılar tekrar eski haline gelecektir. Bundan sonra ön tarafta iki ters bir düz şeklinde örerek ilk başlangıçta yapılan işlemlere geri döneceğiz. 2 ters 1 düz şeklinde örülen model lastik yerine örgülere de çok yakışacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.