Lastik Yerine Dilimli Örgü Başlangıcı Modelini KullanınÖrgülere sürekli aynı şekilde başlamaktan sıkıldıysanız dilimli başlangıç modelini mutlaka denemenizi öneririm. Özellikle bayan örgüleri ve kız bebek örgüleri için çok güzel bir örgü başlangıcı.

10 ilmek ve katları ile örgüye başlayın. En son bir tane kenar ilmeği ilave edin. Örgüye başlarken mutlaka çift şiş üzerine ilmek atmanız gerekiyor. Dilimli bir başlangıç modeli olduğu için başlangıç kısmının çok sıkı olmaması gerekiyor.

Önce kenar ilmeğini örmeden alıp 9 ilmek düz örün. Biri ilmek örmeden atlatıp 9 ilmek düz örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgüyü çevirince bir önceki sırada örmeden atlanan ilmekleri tekrar örmeden atlatın. Diğer ilmekleri düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön yüzünü çevirip örmeden atlanan ilmekleri örmeden atlatın. Diğer ilmekleri çift dolayarak düz örün. Örgünün arka yüzüne geçince örmeden atlanan ilmekleri ters örüp şişe 3 ilmek ilave edin. Çift dolanan ilmekleri serbest bırakın ve hepsini bir defada ters örerek toplayın.

Sonra tekrar 3 ilmek artırın. 9 ilmekle yapılan model bundan sonrasında 7 ilmekle devam edecek. Aradaki ilmekler aynen devam ediyor. Bundan sonrasında örgüyü çevirince bütün ilmekleri düz örün. Sonraki sırada ters örerek devam edin.

İsterseniz bundan sonra düz örgü ile devam edebileceğiniz gibi model uygulayarak da devam edebilirsiniz. Bir arkadaşım bu başlangıç modeli ile kızına yazlık bluz ördü. Üzerine model uygulayarak devam etti gerçekten çok hoş oldu.

Modeli farklı kalınlıkta ip ve farklı kalınlıkta şiş ile çalıştım. 3,5 numara şişle model oldukça belirgin ve büyük görünürken 3 numara şiş ile ve alize diva iple çok daha küçük bir model oldu.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir