Lastik Olabilen Haroşalı Çizgiler Örgü ModeliBugün iki düz iki ters lastik şeklinde başlanan sonrasında farklı devam eden bir model anlatımını vereceğim. Lastiğe benzediği için hem lastik yerine hemde model olarak kullanabilirsiniz.

2 ilmek ve katlarını ayarlayıp modele başlıyoruz. Hemen ön taraftan örmeye başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini alıp iki ilmek düz örün.

2 ilmek ters 2 ilmek düz olarak örün. Lastik şeklinde başlayın. Örgüyü çevirince kenar ilmeğini alın. Bir ilmek dolayıp ters olan ilmekleri düz örün.

Doladığımız ilmeği ördüğümüz ilmeklerin üstünden atlatıp bırakın. Sonraki iki ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek dolayıp iki ilmek düz örün.

Dolanan ilmeği ördüğümüz iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Bu sırada ilmeklerin tamamını düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgüyü çevirince aynı ilk başlangıçta yaptığımız gibi iki ilmek düz iki ilmek ters şeklinde devam edin. Bu örgüde model arka tarafta kurulacak.

Ön tarafta iki ilmek düz iki ilmek ters şeklinde örülecek. Arka tarafa geçince ters ilmekleri düz olarak öreceğiz. Bir ilmek dolayıp iki ilmek düz örün.

Doladığımız ilmeği örülen iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakacağız. Sonraki iki ilmeği düz örerek devam edeceğiz.

İnce veya kalın iplerle yapabileceğiniz bir model oldu. Erkekler için ceket yapabilirsiniz. Boyunluk, kaşkol veya şapka gibi örgülere uygun oldu.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.