Lastik Olabilen Bağlamalı Dilimler Örgü ModeliHem lastik olabilen hemde çok hoş model olarak kullanılabilen bağlamalı dilimler örgü modeli ile sizlerle birlikteyiz. Bağlamalı lastik modeli özellikle çeyizlik yeleklerde lastik yerine kullanılıyor.

Bu modelde bağlamalı lastik yerine geçecek ve daha kolay örülen bir model. 2 düz 2 ters şeklinde başlandığı için kıvrılma yapmıyor. Örgünün arka tarafından örmeye başlıyoruz.

Modelde kenar ilmeği kullanılıyor. Sonraki 2 ilmeği düz örüp 2 ilmeği ters örerek aynı lastik gibi başlayın. Sırayı tamamlayınca örgünün ön tarafına geçin. 2 ters ilmeği örüp düz ilmeklere gelince ipi ilmeklerin etrafından iki tur çevirin. Sonra iki ilmeği düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bu sırada ters ilmekleri aynen örüp düz ilmekleri örmeden önce ipi ilmeklerin etrafında iki tur çevirin. Sonrasında ilmekleri düz örün. Örgünün arka tarafına geçince düz ilmekleri düz ters ilmekleri ters olarak sıra boyunca örün.

Örgünün ön tarafına geçince düz ilmekleri iki kenara açın. Kenara açılan ilmekleri tekrar düz olarak örün. Örgünün arkasını çevirince ilmekleri oldukları gibi aynen örün. Örgünün ön tarafında ters ilmekleri aynen örün.

Düz ilmekleri örmeden önce ipi ilmeklerin etrafında iki defa dolandırıp sonra düz örün. Bu şekilde öreceğiz. İlmeklerin yerini değiştirdiğimiz için sonraki sırada ilk başlangıçta olduğu gibi düz ilmekleri örmeden önce ipi etrafında dolayın. Böylece ilmekleri başlamış olacaksınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.