Lastik Olabilen Ajurlu Örgü Modeli TarifiLastik olabilen ajurlu örgü modelini ister yelek yapımında ister bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Modelin başlangıç kısmında 3 sıra haroşa yaptım. İkinci modelde ise bir sıra haroşa yaptım. İsterseniz hiç haroşa yapmadan direk modeli uygulayabilirsiniz. Model 8 ilmek ve katları hesaplanıp 3 ilmek kenar ilmeği ilave edilerek başlanacak. 

İlk olarak başlangıç kısmına haroşa yapacaksanız önce haroşasını yapın. Sonra arka yüzden bütün örgüyü ters örün. Ön sıraya geçince iki tane kenar ilmeğini düz örüp bir dola iki düz ör üç ilmeği düz örer gibi kes iki düz ör bir dola şeklinde örün. Her modelin arasında bir ilmek düz olacak. Bu düz ilmeğin her iki kenarında artırma yapılırken modelin tam ortasında kalan 3 ilmekle kesme işlemi yapılacak. Sponsorlu Bağlantılar


Model arka taraftan sürekli ters örülecek. Ön tarafa geçince 2 kenar ilmeği örülüp bir dola iki düz ör 3 ilmeği kes iki düz ör bir dola şeklinde örün. İnce iplerle bayan yeleklerinde çok şık olmaktadır. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir