Lastik İstemeyen Örgüler İçin Balık Sırtı Örgü ModeliBugünkü modelimiz lastik istemeyen balık sırtı örgü modeli olacak. Lastik görünümlü bir örnek. Yapımı oldukça kolay olduğu için her örgüye kullanabilirsiniz. Modeli yapmak için 4 ilmek gerekli. Aralarda ikişer tane ters ilmek var.

İlmekleri hazırlayıp hemen modeli kurmaya başlayın. İlk ilmeği örmeden alın. Ben bu modelde kenar ilmeği kullandım. Sonra 2 ilmek ters örün. Sonra bir ilmek artırıp iki ilmeği düz örerek kesin.

İki ilmeği düz örün. Sonra bu iki ilmeği diğer şişe aktarın. Aktardığımız iki ilmeğin arasına girip bir ilmek çıkartın. Sonra iki ilmeği tekrar diğer şişe aktarın. İki ilmek ters örün.

Bir ilmek artırıp bir ilmek kesin. İki ilmek düz örüp bu ilmekleri diğer şişe aktarın. Ördüğümüz bu ilmeklerin arasından yeni bir ilmek çıkartın ve bu ilmekleri tekrar diğer şişe aktarın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arkasına geçince kenar ilmeğini alın. İki ilmek düz örün. Düz ilmeklerin arkasından gelen ilk ilmeği ters örün. Sonra iki ilmeği ters örerek kesin.

İki ilmek ters örüp aradaki kullandığımız iki ters ilmeği arka tarafta düz örün. Düz ilmeklerin bittiği yerde ilk ilmeği ters örün. Sonraki iki ilmeği ters örerek kesin.

Bu modelde ilk bölüm ön tarafta uygulanırken modelin diğer bölümü arka tarafta tamamlanıyor.  ön tarafa geçince iki ilmek ters örüp bir ilmek dolayın.

Doladıktan sonra iki ilmeği düz örerek kesin. Artan ilmeği bu şekilde dengeliyoruz. Kalan iki ilmeği düz örerek devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.