Lastik İstemeyen Haroşalı Sarmaşık Örgü ModeliLastik istemeyen haroşalı sarmaşık örgü modeli ile dilediğiniz örgüleri yapabilirsiniz. Daha önce paylaştığım bir modeldi. Aralarını haroşa yaparak kıvrılmayan bir örgü haline getirdim. Haroşalı olduğu için hem kabartmalı hemde ajurlu bir model oldu.

Modelin yapımı 5 ilmek ve katları ile yapılmaktadır. İlmekleri şişe takıp hemen örmeye başlayın. Önce arka taraftan bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince ilk 3 ilmeği tekrar ters örün.

Sonraki ilmeğin arasındaki boşluğa girip bir ilmek çıkartın. Sonra 2 ilmek düz örün. Sonra tekrar ilmeğin arasındaki boşluktan bir ilmek çıkartın. Arada 3 ilmeği ters örüp modeli tekrarlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arkasına geçince 3 ilmek ters örün. Sonradan çıkarttığımız ilmekleri örmeden atlatın. Aradaki kalan 2 ilmeği ters örün. Bu sırada sadece sonradan çıkartılan iki ilmek örülmeden atlanacak.

Sonraki ilmeklerin hepsi ters olarak örülecek. Örgünün ön tarafına geçince 3 ilmeği ters örün. Modeli oluşturan 4 ilmeği birlikte düz örerek toplayın.

Aynı 4 ilmeği tersten girerek tekrar düz örün. Bu şekilde sayı eski haline gelmiş olacak. Arada 3 ilmeği ters örüp 4 ilmeği düz örerek toplayın. Bu 4 ilmeği tersten girerek tekrar toplayın.

Böylece model kısmını 2 ilmek şeklinde örmüş olacaksınız. Örgünün arkasına geçince Bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.