Lastik Görünümlü Haroşalar Örgü ModeliBugünkü model hem lastik yerine hemde model yerine kullanılabiliyor. Yapımı çok kolay olduğu için örgülerde tercih edebilirsiniz. Modelin araları haroşa ile yapıldığı için lastik olarak kullanılabilir.

Boyunluk gibi örgülere kullanabileceğiniz gibi erkek ceketleri gibi örgülere de kullanabilirsiniz. Modelin yapımı için 4 ilmek ve katlarını ayarlamalısınız. Örgünün yapımı düz örerek yapılıyor.

İlmekleri hazırlayıp hemen örmeye başlayın. İlk olarak kenar ilmeğini alıp bütün ilmekleri ön tarafta düz olarak örün. Düz ilmekleri ön taraftan girerek örün.

Sırayı tamamlayınca arka tarafa geçin. Önce kenar ilmeğini alıp 2 ilmek düz örün. İpi ön tarafa alın ve iki ilmeği örmeden atlatın. 2 ilmek düz örüp iki ilmek örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Sırayı tamamlayınca ön tarafa geçin. Ön tarafta ilmeklerin tamamını ön taraftan girerek düz örün. Bu şekilde arada örmeden atlanan ters görünümlü ilmekleri yönünü düzeltmiş oluyoruz.

Bütün model sürekli düz örüldüğü için haroşa oluyor ama aradaki iki ilmeği arka tarafta örmeden atladığımız için haroşa çevrilmiyor. Bu iki ilmek düz olarak görünüyor.

Örmeden atlanan ilmeklerin olduğu bölümde atladığımız ip örgünün biraz toparlanmasını ve düz ilmeklerin öne çıkmasını sağlamaktadır. Böylece modele şeklini vermiş oluyoruz.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.