Lastik Gerektirmeyen Çapraz İlmekli Örgü ModeliSırada lastik gerektirmeyen çok hoş ve değişik bir model anlatımı var. Farklı tarzda örgü modeli arıyorsanız bu modeli incelemenizi öneririm. Sizler için değişik modeller araştırıp anlatmaya devam ediyorum.

Model 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasında bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğinden sonraki 2 ilmeği beraber düz olarak örün. Bu ilmeğin boyunu biraz uzun tutun. Sonra bu ilmeği tekrar düz olarak örün. Sıra boyunca ilmek sayısını yarıya düşürüyoruz. İki ilmeği beraber düz örüp ilmeğin boyunu uzatın. Ve bu ilmeği tekrar düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeğin altındaki ilmeği şişe alıyoruz ve bir tane yeni ilmek oluşturmuş oluyoruz. Sonraki ilmeği düz olarak örün. Bu şekilde sıra boyunca eksilen ilmekleri eski sayısına getiriyoruz. Sonraki sırada sıra boyunca bir ilmek düz bir ilmek ters şeklinde bütün ilmekleri örün. Örgüyü çevirince aynı şekilde bir ters bir düz olarak ilmekleri aynen oldukları gibi örün.

Örgünün arka tarafına geçince bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlıyoruz. Herkese kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.