Lastik Gerektirmeyen Çabucak Örülen Anne Yelek ModeliLastik gerektirmeyen anne yelek modeli paylaştım. Alize angora gold ip ile örülmüş bir yelek modeli. İnce ip kullanıldığı için 2,5 numara şiş kullanılmış. Öreceğiniz yelek modelinin ip ve şiş kalınlığına dikkat edin. Vereceğim sayılar çok ince şiş ve ince ip kullanıldığı için kalın şiş ve kalın iple örerseniz çok büyük bir yelek olacaktır.

Yelek modelinin ön parçası için 113 ilmek kullanılmıştır. Yelek modelinin başlangıcında lastik yerine dilimli bir örgü modeli kullanılmaktadır. Bu lastik modelinde kenarlarda yapılan artırmaları örgünün ortasında keserek eksilteceksiniz. Bu lastik modelini istediğiniz kalınlıkta yapabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Sonrasında modeli uygulayın. Model 3 ilmekle yapılıyor. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullanılıyor. İki ilmek ters örün. Sonraki 3 ilmeği beraber düz olarak örelim. Bir ilmek şişe dolayıp aynı 3 ilmeği tekrar düz olarak örelim. 3 ilmekten yeni bir 3 ilmek elde etmiş olacaksınız. Sonraki sırada ilmekleri aynen oldukları gibi örerek boşluk verin.

Yelek modelinin arka parçası 215 ilmek olarak başlanmıştır. Aynı şekilde önce lastik kısmını tamamlayıp sonra model bölümüne geçin. Elişi örgülerim kanalı hem yelek modelinin yapımını hemde yaka ve koltuk kesimlerini detaylı şekilde anlatmıştır.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.