Lalezar Örgü ModeliLalezar örgü modeli ile çok şık etol şal ve yelek gibi birçok bayan örgüsü yapabilirsiniz. Mevsimlik bir model oluşu nedeni ile mevsimlik örgülerde kullanılabilir. Özellikle angora iple çok güzel olan bir model.

Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün ön tarafından örgüye başlanıyor. Kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki ilmekleri düz örüyoruz. Her ilmeğin arasında bir ilmek dolayarak artırma yapıyoruz. 5 ilmeği düz örerken altıncı ilmeğe geçince bu ilmeği ters olarak örüyoruz.

Sıra boyunca 5 ilmek düz bir ilmek ters şeklinde bütün ilmeklerin arasında ilmek dolayarak örüyoruz. Örgünün arka yüzüne geçince kenar ilmeğini alıp 5 ilmeği arasındaki doladığımız ilmekleri serbest bırakarak boyunu uzatın. 5 ilmeği ters örerek kesin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki ilmeğin bir alt sırasına arka tarafından girerek önce ters bir ilmek çıkartın. Sonra ipi arkaya alıp bir tane düz ilmek çıkartın. Bu şekilde her defasında ipin yönünü çevirip bir ilmek çıkartın. Kestiğimiz 5 ilmeğin yerine 5 tane yeni ilmek çıkartın.

Sırasıyla 5 ilmeği ters örerek toplayın sonraki ilmeğin bir alt sırasına girerek 5 ilmek çıkartın. Ön tarafta önceki topladığımız 5 ilmeğin olduğu ilmeği ters örüp sonraki 5 tane olan ilmekleri düz örün. Her ilmeğin arasında bir ilmek dolayarak artırın.

İki sıradan oluşan bir model. Her defasında modeli kaydırarak tekrarlıyoruz. Çok ince şiş kullanmayın. 3,5 numara ve üzeri şiş ile çok daha belirgin ve şık olacaktır. Zarif bir model arıyorsanız bu model sizin için çok uygun bir model olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.