Labirent Motif İle Battaniye Yatak ve Koltuk Örtüsü YapınBecerikli hanımlar eldeki tüm imkanları değerlendirmeyi severler. Kumaşı biraz eskimiş koltuğun üzerine rengarenk motiflerden oluşan örtüler yaparak hem ev bütçesine hemde evin dekoruna kendi imzalarını atarlar. Seyhan hanım rengarenk ipleri toplayıp motiflerden oluşan bir koltuk örtüsü yapmış.

Bu fikri sizlerle paylaşıp sizlerinde değişik yerlerde kullanmasını sağlamak istedim. Seyhan hanımın yaptığı koltuk örtüsünü sayfaya ekliyorum. Böylece bitmiş şekli size başka fikirler verecektir. Bebek battaniyesi ve yatak örtüsü gibi değişik yerlerde bu motifi kullanabilirsiniz. 

Motifin büyüklüğünü dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. İster küçük motifleri birleştirin ister motifi büyütüp tek parça olarak örün. Ana renk olarak beyaz ip kullandım. Yanında görebilmeniz için mavi, pembe, hardal sarısı ve yeşil renklerini kullandım. Sponsorlu Bağlantılar


Kullanacağınız yere göre renklerini ayarlayın. Bebek battaniyesi için canlı renkleri seçerken koltuk örtüsü için pastel tonları seçebilirsiniz. İlk olarak beyaz renk ile 5 zincir çekerek başlıyoruz. Bir halka oluşturup 4 zincir çekin ve halkanın içine bir tırabzan yapın. Aralarına birer zincir çekip 8 delik oluşturup halkayı kapatın.

3 zincir çekip buraya 3 tane tırabzan yapın. Arasına 3 zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yapın. Araya 2 zincir çekip bir delik atlayın ve ikinci deliğe aynı işlemi uygulayın. Bu sırada motifin köşelerini oluşturuyoruz.

Sonraki sırada ip değiştirip köşeye batın ve buraya 3 tırabzan yapın. 3 zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yapın. 2 zincir çekip ilk deliğe girin ve buraya bir tane üçlü tırabzan yapın. İpi çift dolayıp bir alt sıraya batın ve dörtlü tırabzan yapın.

Üst bölüme bir tane daha tırabzan yapın. Bu modelde esas olan boşluklara batınca ilk olarak bir tane üçlü tırabzan yapıp ikinci tırabzanı bir alt sıraya batarak yapın. Son tırabzanı tekrar üçlü tırabzan olarak yapın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.