Kuşaklı ve Kalpli Yelek Videosu İle Çeyizlik Örgü Yeleklerkuşaklı dilimler örgü modeli (4)2Sevgili hanımlar bu akşam sizler için kuşaklı dilimler örgü modelini kalpli çiçekler yelek modelini olmak üzere iki ayrı model anlatmaya karar verdim. Her zamanki gibi bu anlatımların yanında çeyizlik örgü yelek modellerinin resimlerini de paylaştım. kuşaklı dilimler örgü modeli (11)

en-şık-örgü-yelek-modeli-17Kuşaklı dilimler örgü modelini aynı zamanda erkek kazak veya ceket yapımın dada kullanabilirsiniz. Modeli 34 ilmekle çalıştım. Her iki model içinde angora ip kullandım. Model iki ters iki düz olarak lastik şeklinde örülüyor. Yeterli uzunlukta lastik ördükten sonra tam ortada kalan iki düz iki ters iki düz olan 6 ilmeğin sonundan yeni bir ilmek çıkartıp şişe takıyoruz. Bu ilmeği artmasın diye yanındaki ilmekle kesip ilmekleri iki düz iki ters şeklinde örmeye devam ediyoruz. Her bağlamanın arasında iki sıra boşluk vererek ilmekleri aynen örüyoruz. Sonraki sırada bir alt sıradaki topladığımız 6 ilmeğin ilk iki ilmeğini ve öncesindeki 4 ilmeği birlikte bağlama yapıyoruz. Arada 2 ilmek ters örüp sonraki 6 ilmeğe aynı işlemi yapıyoruz. Her defasında bir bağlama artırarak istenilen büyüklüğe kadar devam edip aynı şekilde bağlamayı her sırada bir tane azaltarak bitiriyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Bugün anlattığım ikinci model olan kalpli çiçekler bayan yelek modeline sıra geldi. Model 10 ilmek aralarda ikişer ilmek boşluk var. İlk sırayı kenar ilmeğinden sonra üç ilmek düz sonraki iki ilmeği kes ipi şişe dola iki ilmeği birlikte kes ve 5 ilmek düz ör şeklinde örüyoruz. Arka yüzde ise kenar ilmeğinden sonra iki ters iki ilmeği ters örerek kes atlanan ilmeği tekrar atlat ve iki ilmeği ters örerek kes iki ilmeği ters ör şeklinde devam edecek. Ön yüzde kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz ör iki ilmeği birlikte kes atlanan ilmeği tekrar atlat ve bir kes iki ilmek düz ör.Arka yüzde iki ilmeği ters kes aradaki atlanan ilmekleri atlat ve bir kes şeklinde model tamamlanacak. Bu arada aradaki iki ilmek örgü bitene kadar ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örülecek. Tekrar ön yüze gelince bir ilmek örülüp şişe 3 ilmek takılacak ve bir ilmek atlanan ilmeklerin altından ilmek çıkartılıp düz örülecek. Sonra tekrar atlanan ilmeklerin altından ilmek çıkartılıp düz örülecek ve şişe 3 ilmek takılıp bir düz örülecek. Bir önceki yazım saç örgüsü ombre bere yapımı oldu.kalpli çiçekler bayan yelek modeli (2)

şerifenin örgü çeyizlik yelekleri (432

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

2 Responses

  1. şerife dedi ki:

    Örgüler süper Ellerinize sağlık.👍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir