Kuş Kanadı Örgü ModeliKuş kanadı adını verdiğim dolgulu kışlık bir örgü modeli hazırladım. Modeli çok kalın iple çalışmayın. Orta kalınlıkta iple sizler için modeli hazırladım.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son iki ilmek ilave edin. Örgüye başlarken önce arka yüzde bütün ilmekleri düz olarak örün. Ön yüzde tekrar bütün ilmekleri düz örün. Örgünün arka yüzünde ilmekleri ters örün.

Bu şekilde ön yüzde düz arka yüzde ters şeklinde 5 sıra örün. Tekrar ön tarafa geçince modeli kuruyoruz. Kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki üçüncü ilmeğin arasından 3 sıra aşağıya doğru inerek buradan bir ilmek çıkartın.

Sonradan çıkartılan bu ilmekleri biraz uzun tutun. Sonra bir üst sıra geçip buradan bir ilmek daha çıkartın. Sonra tekrar bir üst sıraya çıkıp bir ilmek daha çıkartın. Böylece 3 ilmek çıkartmış olacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Son olarak iki ilmeğin arasına girerek bir ilmek daha çıkartın. İlmek sayısı 4 tane olunca bu ilmekleri bir önceki ilmekle birlikte düz örerek kesin. Sonraki 3 ilmeği düz olarak örün.

Bundan sonra tekrar 3 ilmek sayıp ilmeğin arasındaki boşluğa girerek ilmek çıkartmaya başlayın. Her defasında önce en alt kısma yani üç sıra alta girerek ilmek çıkartmaya başlayın. Her defasında bir üst sıraya geçerek 4 ilmek çıkartın.

Bu ilmekleri bir önceki ördüğümüz ilmekle beraber toplayarak örün. Böylece ilmek sayısı artmayacak. Bundan sonraki sırada ilmekleri ters örün. Ön sırada ilmekleri düz örün. Bundan sonrasında ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir