Kürdan Oyası ModeliYapımı ile dikkatleri üzerine çeken kürdan oya modelinin yapımını sizler için paylaştım. Tığ oya modelinin yapımı için kürdan gerekiyor.

Oldukça ağır ve iddialı bir tığ oya modeli olmuş. Önce kullanacağınız yazmanın kenarına tığ battısını hazırlayın. Sonra üzerine çim kısmı yapılıyor. 4 zincir çekip bir tane tığ battı atlayıp hemen yanındaki tığ battıya girerek 3 defada örerek kapatın. 4 zincir çekip hazırladığımız bu deliğin içine batarak pipirik yapın.

Bu şekilde aynı yere 4 kez pipirik yapın. Sonra hemen yanındaki tığ battısına girerek sabitleyin. Sonra 4 zincir çekip bir tane tırabzan oluşturun. 7 zincir çekip önceki yaptığımız pipiriklerin tepedeki olanına bir atlayıp ikinciye batarak buraya sabitleyin.Sponsorlu Bağlantılar


Zincir çekip geri dönün ve buraya 11 adet tırabzan yapın. 2 zincir çekip tırabzanların dibine batarak burayı kapatın. Sonra alttaki boşluğa 4 zincir çekip 4 adet pipirik oluşturun. Bu şekilde alt çim kısmını tamamlayın. Çiçek desenlerinin arasını istediğiniz genişlikte ayarlayın.

Çim kısmını tamamlayınca kürdan ile çiçek kısımlarını oluşturun. Yapmış olduğumuz 11 adet tırabzanın üzerine çiçek için kullanacağımız ipi sabitliyoruz. 2 zincir çekip zinciri uzatarak kürdana takın. Sonra tekrar çektiğimiz iki zincirin içine batıp iki zincir çekin ve uzatarak kürdana takın. Bu şekilde 10 adet uzatılmış ilmeği kürdana takın.

Sonra zincir çekip geri dönün ve kürdana takılan ilmeklerin dibine tırabzan yaparak devam edin. Bu şekilde 4 adet yaprak yaparak çiçek desenini tamamlayın. Oldukça ağır bir tığ oya modeli olduğu için para karşılığı el işi yapanlar bu modeli sıklıkla tercih edeceklerdir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.