Kum Boncuklu İki Sıralı Kolay Tığ Oya ModeliSırada kum boncuklu kolay bir tığ oya modeli var. Bu tığ oya modeli mekik oyaya benzerliği ile dikkatleri çekiyor. Görenlerin iğne oyası zannettiği çok hoş bir tığ oya modeli olmuş.

Tığ oya modelinin yapımı için meyve sularının üzerinde bulunan pipet kullanılıyor. İlk olarak bu tığ oya modelini tek renk yazma kenarına kullanmanızı öneririm. İlk olarak yazma kenarına tığ battısını hazırlayın. Sonra ipi sabitleyip bir zincir çekerek uzatın. Sonra bir tane örümcek yapın ve bir boncuk alın.

Sonra ilmeği uzatıp pipeti takın. İlmeği sıkıştırıp tekrar ilmek çıkartın ve pipete takın. Başlangıçta örümcekle beraber aldığımız boncuğun olduğu yere girerek ipi sıkıştırın ve iki zincir çekip zinciri uzatın. Uzattığınız ilmeği pipete takıp sıkıştırın. Böylece pipete takılan  ilmekleri çiçek desenini oluşturacak.Sponsorlu Bağlantılar


Toplamda 6 tane ilmek oluşturmanız gerekiyor. 6 ilmeği tamamlayınca boncuğun dibine girip bir örümcek yapın. Sonra tığ battısına sabitleyin. Aynı şekilde sırayı tamamlayın. Sırayı tamamlayınca pipeti çıkartın. İkinci sıraya geçince pipete takarak oluşturduğumuz ilmeğe batarak sabitleyin.

Aynı ilk sırada olduğu gibi aynı işlemleri bu defa ikinci sırada yapıyoruz. Bir örümcek yapın ve bir boncuk alıp sabitleyin. Sonra zinciri uzatıp pipete geçirin. Pipete geçirilen ilmekleri sıkıştırın ve tekrar boncuğun dibine batıp yeni bir ilmek çıkartın.

Çıkartılan ilmek sayısı 6 tane olunca boncuğun dibine batıp buraya bir örümcek yapın ve bir sonraki çiçek deseninin tam ortasındaki ilmeğe batın. Kendi oyanı yap kanalının anlatımını yaptığı bu şık tığ oya modelinin severek yapacağınızı düşünüyorum. Çok çabuk örülen ve çok beğenilen bir tığ oya modelidir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir