Küçük Beylere Şık Patik AçıklamasıKüçük beylere şık patik açıklaması ile ayakkabı yerine kullanabileceğiniz bir örgü yapabilirsiniz. Sarı ve beyaz rengin kullanıldığı modeli yaparken mavi ve beyaz renkleri de kullanabilirsiniz.

Vereceğim ölçüler 1 yaş için uygundur. 3,5 numara şişle örülünce 11,5 santim uzunluğunda oluyor. Daha ince şişle örülünce daha küçük büyük şişle yapılınca da daha büyük olabilir.

Patiğin yapımına 40 ilmekle taban kısmından başlanarak örülüyor. Patiğin taban kısmı haroşa olarak örülecek. İlk iki ilmeği örüp bir artır 17 ilmek örüp bir artır 2 ilmek örüp bir artır ve tekrar 17 ilmek örüp bir artır kalan ilmekleri ör şeklinde model kurulacak. Ortadaki 17 ilmek sabit örülüp bu ilmeklerin yanından artış yaparak 56 ilmekle taban kısmını tamamlıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra 6 sıra düz örüp bu düz ilmekleri alt kısmındaki ilmeklerle tutturarak örüyoruz. Sonra üzerini selanik örgüyle tamamlıyoruz. Sonra burun kısmını ve arka kısmını ayrı ayrı örüp dikiyoruz. Emine hanım nasıl dikileceğini tarif etmiştir. Biraz gösterişli ve büyük model arayanlar iri motifli namaz örtüsü yapımına bakabilirler.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir