Komşu Gülleri Şık Örgü ModeliOldukça beğenilen bir model olan komşu gülleri adını verdiğim modelimi bugün sizler için anlatacağım. Çok şık bir örgü modeli olan bu örneği yelek modelleri veya bebek örgüleri için kullanabilirsiniz.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlmekleri hazırlayın ve örgüye başlayın. İlk olarak örgünün arka sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek dolayın. Bir ilmek ters örüp bir ilmek dolayın, Tekrar bir ilmek ters örüp bir ilmek dolayın. Aralarında ip dolayarak 3 tane ilmeği ters örün. Sonraki 3 ilmeği ters örerek devam edin.

Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki 3 ilmeği aralarında doladığınız ilmekleri serbest bırakarak uzatın. Sonra bu 3 ilmeğin sondaki iki tanesini baştaki ilmeğin üzerinden atlatıp şişe geri alın. Sonra bu iki ilmeği ön tarafından girerek birlikte düz örün. Bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Modeli tamamlayınca sonraki üç ilmeği düz örerek devam edin. 3 ilmeğe model uygulayın sonraki 3 ilmeği düz örün. Örgünün arka sırasında bu defa model uygulanan ilmekleri ters örüp sonraki ilmekleri aralarında ip dolayarak ters örün. Ön sırada aralarında ip doladığımız 3 ilmeğin boyunu uzatın ve şişe geri alın.

Boyunu uzattığınız üç ilmeğin sondaki bulunan iki tanesini ilk ilmeğin üzerinden atlatın ve şişe geri alın. Bu iki ilmeği ön yüzünden girerek birlikte düz örün. Bu ilmekleri arka tarafından toplayarak örerseniz model özelliğini kaybediyor. Sonra eksilen ilmeğin yerine bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün.

Bu model ön sırada kuruluyor. Arka sırada ise model uygulanan ilmekleri uzatmak için aralarda birere tane ilmek artırılıyor. Her defasında model kaydırılarak tekrarlanıyor. Bayan yelekleri için çok hoş bir seçenek olacaktır. Ajurlu bir model olmadığı için bebek örgülerinde tercih edebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir