Kolayca Yapılan Yazlık Örgü ModeliHavaların ısınmasıyla birlikte yazlık örgülerde hız kazandı. Her türlü bayan örgüsü ve bebek örgülerinde bu modeli kullanabilirsiniz. İki ve katlarıyla yapabileceğiniz bir model.

İnce şişlerle yaparsanız bebek örgüleri için daha uygun olacaktır. Kalın şişlerle file örgüler için uygun olacaktır. İlmekleri hazırlayıp hemen örmeye başlayın.

Önce kenar ilmeğini alıp bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği düz örerek kesin. Bir ilmek artırıp bir ilmek kesin. Bu sırada önce artırma yapıp sonra kesme işlemi yapmalısınız.

Örgüyü çevirince kenar ilmeğini alın. Bir ilmek düz örün. Bu sırada önceki sırada artırdığımız ilmeğin arasına girip bir ilmek çıkartın. Sonra iki ilmeği düz örerek kesin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tekrar artırdığımız ilmeğin arasına girip bir ilmek çıkartın. Sonra arasına girdiğimiz ilmekle arkasındaki ilmeği düz örerek kesin. Sırayı bu şekilde tamamlayın.

Örgüyü çevirince ilmekler ikişerli olarak görünecek. İkişerli görünen ilmekleri düz örerek kesin. Önce artırın sonra kesin. Her defasında önce artırın sonra kesme işlemini yapın.

Bu örgüde her defasında model kaydırıldığı için püf noktalarını dikkatlice takip edin. Ben modeli 3 numaralı şişle ördüm. Önce kullanacağınız ip ve şiş ile küçük bir parça örüp deneyin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir