Kolayca Örüp Severek Giyeceğiniz Örgüler YapınKolayca örüp severek giyeceğiniz örgüler yapacağınız bir model anlatımı geliyor. Benim tavsiyem bebek örgülerinde ve bayan örgülerinde kullanmanız yönünde olacaktır. Çiftli ilmekleri şişe takın ve örmeye hazır olun. 

Örgünün başlangıcını ön yüzde yapıyoruz ve bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince önce kenar ilmeğini alın ve ilk ilmeği ters olarak örün. 

Sonrasında bir ilmek düz bir ilmek ters şeklinde örmeye devam edin. Bu sırayı lastik başlangıcı şeklinde örmeye devam edin. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın sonraki ters ilmeği örmek yerine arkasındaki düz ilmeği örün. Sonra ters ilmeği örüp ikisini de şişten çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


İlmekleri ikişerli olarak gruplandırıp önce düz ilmeği örün sonra ters ilmeği örün. Bu sırada önce ikinci ilmeği düz örüp sonra ilk ilmeği önden girip düz örün. Ön tarafa geçince bütün ilmekleri düze çevirerek örün. 

Böylece ilk başlangıca geri dönmüş olacağız. Ön yüzde ilmekleri düz örüp arka yüzde ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonraki ilk ilmeği önce düz örüp bir ilmek düz bir ilmek ters şeklinde devam edin.

Arka tarafa geçince ters ilmekleri örmek yerine önce düz ilmeği örün ve sonrasında ters ilmeği örün. İlmeklerin yerini değiştirerek ön yüzde kabartmalı dalgalar elde edeceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir