Kolayca Örülen Şipşak Patik ModeliŞipşak yapabileceğiniz yapımı çok kolay bir bebek patik modelinin anlatımını yapacağım. Taban burun olmadan çabucak örebileceğiniz bir patik modeli oldu.

Lastik kısmından başlanarak yapılan bir patik modeli. Önce 34 ilmekle başlayıp iki ters iki düz şeklinde lastik örün. Lastiği örerken her renk için iki sıra yapmalısınız. 3 sıra yeşil 4 sıra gri çizgi yaparak lastiği bitirin.

İlk 12 ilmeği düz örün. Sonraki 12 ilmeği çift olarak örün. Kalan 12 ilmeği düz olarak örün. Örgüyü çevirince bütün ilmekleri düz örerek devam edin. Bundan sonra sürekli olarak düz örmelisiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Bundan sonra 12 haroşa sırası oluncaya kadar sadece düz örgü örmeye devam edin. Sonrasında ilmeklerin hepsini keserek örgüyü bitirin. Patiği dikerek tamamlayın. Patik modelinin lastik kısmına ördüğüm ipi geçirerek tamamladım.

0-6 ay arası için uygun büyüklükte olacaktır. Daha büyük olmasını istiyorsanız artırma yapılan bölümde daha çok ilmek artışı yapmalısınız. İster hediye edin ister satış yapın. Hemen kolayca örebileceğiniz bir patik modeli yapımını sizler için anlattım. Alt kısımda videolu anlatımını izleyebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.