Kolayca Biten Tığ Oya ModeliKolayca biten ve çok şık görünen tığ oya modeli ile birlikteyiz. Tek renk yazma kenarı için hazırladığım bu modeli dilediğiniz şekilde değiştirip kendi zevkinize uygun hale getirebilirsiniz. 

Yazma ile aynı renkte tığ battsını yaptım. Sonra ipi sabitleyip bir zincir çekin ve ilmeği uzatın. Uzatılan bu ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartıp sıkı iğne örer gibi kapatın. Böylece bir tane tekli örümcek elde etmiş olacaksınız.4 zincir çekip örgüyü çevirin. Zincirin dibine batıp bir halka oluşturun ve örgüyü geri çevirin. 10 zincir çekip bu halkanın içine batın. Tekrar 10 zincir çekip aynı yuvaya batın. Böylece iki tane yeni yuva elde edeceğiz.Sponsorlu Bağlantılar


Bir zincir çekip tekrar tekli örümcek yapın. 3 delik sayıp dördüncü deliğe batın. Tekrar bir zincir çekip tekli örümcek yapın. 4 zincir çekip örgüyü çevirin ve bir delik oluşturun. 10 zincir çekip bu deliğe iki tane yeni delik yapın.

Bu şekilde alt zemini hazırlayıp bitirin. Üst bölüme geçince bir zincir çekip ipi iki tane oluşturduğumuz yuvaya sabitleyin. 5 zincir çekip ikinci yuvaya batın. Bir zincir çekip geri dönün ve bu yuvanın içine 7 tane sıkı iğne doldurun.

6 zincir çekip geri dönün. İlk sıkı iğneye batıp bir pipirik oluşturun. 6 zincir çekip yan yana 6 pipirik yapın. Bir zincir çekip tekli örümcek yapın. Sonraki örümceğin üzerindeki ilk deliğe batın. 5 zincir çekip diğer deliğe geçin. 1 zincir çekip geri dönün ve sıkı iğne doldurarak geri dönün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir