Kolay Yelek ve Şal Modeli Arayanlara Ajurlu ModelBugün kolay örgü modeli arayanları sevindirecek bir yelek ve şal modeli paylaştım. Ajurlu bir model olduğu için her türlü bayan örgü modeli için kullanabilirsiniz.

Alize angora gold ip ve 3 numara şiş kullandım. Model 2 ilmek ve katları ile yapılan bir örgü modeli. İlk olarak örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün tekrar ön sırasına gelince modeli kuruyoruz.

Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra bir ilmek artırıp sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonraki ilmeği düz olarak örün. Sonra tekrar bir ilmek dolayarak artırın sonraki iki ilmeği birlikte düz olarak örün. Sonraki ilmeği düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra bir ilmek dolayarak artırın ve iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonraki ilmeği düz olarak örün. Örgünün ön sırasında yapılan işlemi örgünün arka sırasında tekrarlıyoruz. Böylece ilk modeli tamamlamış oluyoruz.

Bundan sonrasında ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayın. Bu modeli bayan yelek modeli olarak veya şal modeli olarak mutlaka kullanmanız gerekir. İnce angora iple çok şık duran bir örgü modeli oldu. Ben çok beğendim umarım sizlerde beğenirsiniz. Çok çabuk örülen bir yelek modeli veya şal modeli arıyorsanız bu modeli mutlaka denemenizi öneririm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.