Kolay Yelek Nasıl Örülür?Bugün sizlerle kolay yelek nasıl örülür? onu göreceğiz. Örgüye yeni başlayanların hiç zorlanmadan çok kolay örebileceği bir yelek modelidir. Yeleğin  ön parçası 45 ilmekle başlanmış . Yalancı selanik olarak iki karış kadar örülmüş. Siz eğer isterseniz bunu gerçek selanik olarak da örebilirsiniz. Yalnız göz önünde bulundurmanız gereken püf noktası selanik örgü her zaman biraz sarkar.İki karış yalancı selanik ördükten sonra bir ters bir düz olarak lastik şeklinde örüyoruz. Arka parçayı da 95 ilmek başlayıp aynı şekilde iki karış yalancı selanik örüp daha sonra üzerini lastik örüyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


4.5 numara şiş ile örülmüş. Bitince kenarlarını ve omuz kısmını dikiyoruz. Bu yelek modelinde hiçbir  kesme veya artırma yok. Bunun sebebi ise selanik geniş duran bir örgü şeklidir.Üzerine ördüğümüz lastik ise doğal bir toplayıcıdır. İşte bu yüzden selanik örgüden sonra öreceğiniz lastik büzeceği için kol ve yaka kesimine gerek kalmadan oyuntular kendiliğinden oluşacaktır.Video bana ait değildir. Yapanların emeğine sağlık..

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

5 Responses

 1. Jale Kocabaş dedi ki:

  Elinize sağlık çok kolay ve güzel olmuş.Ben yeleğin koltuk bölümüne başka bir örnek yapmak istiyorum 40 beden olacak acaba iyi durur mu?? Kaç ilmekle başlamalıyım, teşekkürler..

  • Şerife KöK dedi ki:

   yeleğin koltuk bölümüne başka model koyarsanız koltuk ve kol kesmeniz lazım bu yeleğin özelliği selanik örgünün geniş ama normal lastiğin büzmesinden dolayı kol ve yaka kesilmemesidir.40 bedene de olabilir. 115 ilmek arka 55 ilmekle de ön parçayı örebilirsiniz.

 2. Gul dedi ki:

  Mrb bu yelek ama buna kol yapmak istersek nasil yapariz.tesekurler.

 3. Ozlem dedi ki:

  Slm40 beden sis ve tığ yelek için kaç imlekle başlamamış lazım tığ içinde kaç zincir çekmek lazım tsk

  • Şerife KöK dedi ki:

   Bunun için ilmek sayısı vermem yanlış olur. ip ve şiş kalınlığına göre aynı sayıda başlasanız bile ölçünüz değişecektir. Tığ işi örgülerde kullandığınız bir giysiyi ölçü alarak giysinin genişliğinde zincir çekerek başlayabilirsiniz. Şiş örgülerde ipin kağıdı üzerinde 10 santime kaç ilmek gerektiği yazar bunu ölçü alarak istediğiniz genişlikte başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.