Kolay Yapılan Yüksek Tepeler Tığ Oya ModeliKolay yapılan modellere olan ilginizi biliyoruz ve sizler için bu tür modeller buluyoruz. Eminim tığ oya yapanlar ip koparılan zor modelleri yaparken severek yapmıyorlar. Tabi zor modellerin de yeri ayrı zaman içinde zor modellere de yer veriyorum. 

Tek renk yazma kenarı için iki renk ip kullandım. Yazma ile aynı renk ile başladım. Önce tığ battısını yapın. Sonra ipi sabitleyip 4 zincir çekin ve sonraki zincire batıp üçlü tırabzan yapın. 5 zincir çekip tırabzanın arasına girip pipirik yapın. Bir zincir çekip sonraki zincire geçin ve buraya tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


10 zincir çekip örgüyü ters çevirin. İlk tırabzanın tepesine batıp  buraya tutturun. 1 zincir çekip örgüyü tekrar çevirin. Oluşan deliğe girip 6 tane sıkı iğne doldurun. 2 zincir çekip aynı yere 6 sıkı iğne daha yapın. Tırabzanın arasına girip buraya sabitleyin. 1 zincir çekip sonraki tığ battısına geçin ve buraya tırabzan yapın.

Aralara 1 zincir çekip 3 tane tırabzan yapıyoruz. Ortada kalan tırabzanın tepesine pipirik yapın. 10 zincirle geri dönüp bir delik oluşturun. Bu deliğin içine sıkı iğne doldurarak geri dönün. Sonra modelin üzerine geçip renk değiştireceğiz. İlk tırabzanın başına ipi sabitleyip 6 zincir çekin ve deliğin tepesine batın. 6 zincir çekip aynı yere batın ve pipirik yapın.

Aynı yere 6 zincir çekerek 3 pipirik yapın ve 6 zincir çekerek tırabzanların arasına batın. Bu şekilde ikinci sırayı da tamamlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir