Kolay Yapılan Saç Örgülü Patik ModeliBugün yapımı çok kolay ve oldukça şık olan saç örgülü patik modelini nasıl yaptığımı anlatacağım. Patik modelinin ayak ölçüsünü ayarlamak çok kolay olacaktır.

9 santim eninde başlanılan patik modelini kendi ayak ölçünüze göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kullanılan ip ve şiş kalınlığı hiç önemli değil. Sadece vereceğim ölçülere uyan bir örgü hazırlamanız gerekiyor. 100 gramı 250 metre olan bir ip ve 3,5 numara şiş kullandım. Aynı kalınlıkta ip ve şiş kullanırsanız aynı ölçüde patik modeli elde edersiniz.

Patik modelinin yapımına ensiz kısmından 26 ilmekle başladım. İlk sırada bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün başında ve sonunda bulunan 7 ilmek haroşa olarak devam edecek. Ortada kalan 12 ilmek burgu modeli için kullanılacak. Örgünün arka sırasında ilk 7 ilmeği düz sonraki 12 ilmeği ters ve son 7 ilmeği düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön tarafında bütün ilmekleri düz örerek sırayı tamamlayın. Bu şekilde 6 sıra örün. Örgünün ön sırasında yedinci sırada ilk 7 ilmeği düz örün. Sonraki 4 ilmeği örgünün ortasındaki 4 ilmekle yer değiştirip hepsini düz olarak örün. Burgu modelinde kenar kısımlardaki 4 ilmek her defasında sırasıyla örgünün ortasına alınarak yer değiştirilecek.

Sonra 5 sıra örüp altıncı sırada ikinci burgu işlemi yapılacak. Bu şekilde 43 santim uzunluğunda bir örgü hazırladım. Sonra bu örgünün altını dikerek birleştirdim. Sonra burun kısmını büz dürerek topladım ve bir tane ponpon yaparak patik modelinin üzerine dikerek bitirdim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.