Kolay Yapılan Buzlu Cam Örgü ModeliSevgili örgü sevenler bebek örgüsü, erkek örgüsü, bayan örgüsü ve daha bir çok örgüye yakışan buzlu cam örgü modeli anlatımını yayınlıyorum. Özellikle erkek örgüleri için çok uygun bir model olduğunu söyleyebilirim. Hafif kabartmalı görünen bir model. Özellikle kalın iplerle çok hoş oluyor. İnce iplerle çok belli olmayabilir.

Örgünü arka tarafı lastik şeklinde yapıldığı için kıvrılmayan bir model. Yapacağınız örgülerde bunu mutlaka göz önünde bulundurun. Ben bu model ile eşime önü fermuarlı örgü ceket   yapmıştım. Kışlık örgülerde oldukça güzel duruyor.

Erkek çocuklar için süveter veye hırka yapabilirsiniz. Yapımı çok kolay görüntüsü ise farklı oluyor. Modeli istenilen sayılarda yapabilirsiniz. Önce örmeye arka taraftan başladım. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Sonra bir ilmek ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Aynı lastik yapar gibi bir düz bir ters şeklinde sırayı tamamlayın. Ön tarafa geçince bütün ilmekleri terse çevirerek örün. Tekrar arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz bir ilmek ters örerek devam edin.

Burada tek dikkat etmeniz gereken arka tarafta düz görünen ilmekleri düz örüp sonradan düze çevrilmiş ilmekleri ise ters örmeniz olacaktır. Bunu dışında ön tarafta ilmeklerin tamamı ters olarak örülecek. Örgü bitene kadar bu şekilde devam edin.

Buzlu cam örgü modelini arattığınız zaman iki farklı yapılış şekli olduğunu göreceksiniz. Bu gün kolay olan modelin yapımını anlattım. Yarın ise diğer modelin anlatımını yapmayı düşünüyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.