Kolay ve Gösterişli Çiçekli Tığ Oya ModeliKolay ve gösterişli bir tığ oya modeli arıyorsanız sıradaki modeli tam size göre demektir. Eminim kullanılan renklere bayılacaksınız. Örerken hiç zorlanmayacağınız bir tığ oya modeli oldu.

Paylaştığım tığ oya modeli tek renk yazma kenarına yapılmış. Yazma ile aynı renkte ip kullanılarak başlanıyor. Bu yazma kenarında farklı bir çimen modeli kullanılmış. Zincir çekip bir sonraki zincire batıp bir tane tırabzan yapın. Zincir çekip tırabzanın tepesine batıp pipirik yapın.

Tekrar zincir çekip sonraki deliğe batın. Bu şekilde 3 adet hazırlayın. Sonra tekli örümcek yapın. 2 tane zincir atlayıp üçüncü zincire batın. Buraya bir tane tırabzan yapın. Sonra tırabzanın ara boşluğuna 8 adet sıkı iğne doldurun. Sonra 6 zincir çekip geri dönün. Sıkı iğnelerin tam ortasına batıp ikili tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


2 zincir çekip sıkı iğnelerin bittiği yere batın. 6 zincir çekip örgüyü tekrar çevirin. Ortadaki tırabzanın tepesine tekrar tırabzan yapın. 2 zincir çekip son tırabzanın tepesine bir tane daha tırabzan yapın. Böylece bir tane kafes elde edeceksiniz. 1 zincir çekip bir tane örümcek yapın. Üçüncü zincire batıp ilmeği kapatın.

Alt zemin bu şekilde devam edecek. Sonrasında çiçekleri yapacağız. Çiçek desenleri için 3 ayrı renk kullanılıyor. Oya sandığım kanalının hazırladığı bu şık tığ oya modelini ben çok beğendim ve sizlerinde görmesini istedim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir