Kolay Şerbetli Bülbül Yuvası Tatlısı 

Evde elinizde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz bir tatlı olan, şerbetli bülbül yuvası tatlısının yapılışını sizler için araştırdım. Bülbül yuvası denince aklımıza bayramlarda yapılan ve yapımı zor olan bir tatlı gelir.

Benim sizlerle paylaştığım şerbetli bülbül yuvası tarifi baklava hamuru ,açmayı bilmeyenlerin bile yapabileceği bir tatlı tarifi.

Şerbetli bülbül yuvası tatlısının malzemeleri: Eritilip soğutulmuş 250 gram tereyağı, yarım su bardağı yoğurt, yarım su bardağı sıvı yağ, bir tane yumurta, yarım su bardağı pudra şekeri, bir tane kabartma tozu ve alabildiğince un.Sponsorlu Bağlantılar


Bütün malzemeyi derin bir kaba koyup kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yapıyoruz. Sonra ele yapışmayan bu hamuru tezgahın üzerine alıyoruz.

Merdane yardımıyla hamuru yaklaşık yarım cm kalınlığında açıyoruz. Açtığımız hamuru istediğimiz ölçüdeki bir kalıp veya bir bardak yardımıyla kesiyoruz.

Kestiğimiz hamurların yarısını daha küçük bir kalıpla tekrar kesiyoruz. İki hamuru üst üste koyup üzerine yumurta sarısı sürüyoruz. Boşluğuna da ceviz koyup orta sıcaklıktaki fırında pişirip soğuyunca şerbetini döküyoruz Yapanlara afiyet olsun..


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.