Kolay Erkek Çocuk Patik ModeliÖrdüğüm erkek çocuk yeleğine takım olarak kolay örülen erkek çocuk patik modelini hazırladım. Biraz kalın dokulu bir ip olan alize baby best ip ile 3,5 numara şiş kullandım. 1 yaş için uygundur. 

33 ilmekle örmeye başladım. İlk sırayı ters olarak ördüm. Ön sıraya geçince bir tane kenar ilmeğini örüp bir tane ilmek artırın. 15 tane düz ilmek örüp bir tane ilmek artırın. Bir tane ilmek örüp bir ilmek artırın. 15 ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve kalan bir tane ilmeği düz örün. 

Arka taraftan hiç artırma yapmadan bütün ilmekler ters olarak örülecek. Ön sırada artırmalar aynen devam edecek. 5 sıra artırma yapınca taban kısmı bitecek. Arka tarafa geçince bütün ilmekler düz olarak örülüp haroşaya çevrilecek. Sponsorlu Bağlantılar


2 sıra haroşa örülüp tekrar düz örgüye çevrilecek. Düz örgü olarak 4 sıra örülüp ön yüzde burun kısmına geçilecek. Kenarlarda 21 ilmek örülüp ortadaki 11 ilmeği burun kısmı için örün. 11 ilmeği kenarlarda birer tane ilmek kesip geri dönün. Burun kısmını iki sıra düz iki sıra ters olarak örün.

Her dönüşte kenarlardan birer ilmek keserek devam edin. Kenarlarda 12 ilmek kalınca burun kısmındaki ilmekleri düz olarak örmeye başlıyoruz. Kemer bölümünü içinden geçirmek için düz örerek bu bölümü hazırlayın. 

Kenarlarda kalan ilmekleri birleştirip bir tarafından 15 tane ilmek artırın ve haroşa olarak örün. Artırılan bölüme düğme deliği açın. Sonra patiği dikerek bitirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir