Kolay Başaklar Örgü ModeliBugün yayınladığım kolay başaklar modeli hem lastik hemde ana model olarak kullanılıyor. Örgünün başlangıcı kıvrılma yapmadığı için lastik olarak kullanabilirsiniz. Modeli örgünün tamamında kullanabilirsiniz. Kullandığım ip bu modele çok yakıştı.

Modelin yapımı için kısa bir bilgi verelim. 3 ilmek ve katları ile yapılmaktadır. 2 tane kenar ilmeği ilave edilmelidir. Örgünün yapımına arka taraftan başlıyoruz. Önce bütün ilmekleri ters olarak örün.

Ön tarafa geçince önce kenar ilmeğini alın. İlk ilmeğin arasındaki boşluğa girip bir ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp 3 ilmeği düz örerek kesin. Sonra tekrar ilk ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp ipi şişe dolayın.Sponsorlu Bağlantılar


Böylece iki ilmek elde etmiş olacağız. Sonra 3 ilmeği düz örerek kesin. Bu model sadece ön tarafta uygulanmaktadır. Örgünün arka tarafı bitene kadar sadece ters olarak örülecek.

Tekrar ön tarafa geçince mutlaka ilk ilmeği örmeden alın. Sonraki ilmeğin arasından bir ilmek çıkartıp şişe bir kez ipi dolayın. Sonra 3 ilmeği düz örerek kesin.

Bu model aslında tek sıradan oluşmaktadır. Herhangi bir kaydırma yapılmayacaktır. Bebek örgüleri ve erkek örgüleri gibi birçok yere yakışacak bir model olduğunu söyleyebilirim.

Bu model benim severek ördüğüm modeller arasında yer almaktadır. Hem kolay hemde çok güzel bir model oldu. Bu modeli örerken çok kalın şiş kullanmayın. Modelin aralarında boşluklar oluşmaktadır. Bu kalın şişlerle daha belirgin olmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.