Kız Jilesi Olan Model Bayan Örgülerine de YakışırBugün anlatacağım modeli kız çocuk jilesi olarak gördüm ve bayan örgülerine de yakışacağını düşünerek sizlerle paylaştım. Model 13 ilmekle yapılıyor. Aralara 3 tane haroşa ilmek koydum. 

Modeli kurarken ilk üç ilmeği ters ördüm. Sonra bir tane düz ilmek örüp bir kez dolayın ve 11 ilmeği ters olarak örün. Bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün ve modelin arasındaki 3 ilmeği ters örün. 

Arka tarafta bütün ilmekleri ters olarak örüyoruz. Ön yüzde ilk üç ilmeği ters örüp iki düz ilmek ördükten sonra bir dolayıp 11 ilmeği ters örün. Bir kez dolayıp iki ilmeği düz örün. Sponsorlu Bağlantılar


Model daima arka yüzde tamamen ters olarak örülecek. Sonraki sırada ise üç ilmeği ters örüp üç ilmek düz örün ve bir kez dolayın. Sonra üç ilmeği düz örerek devam edin. 

Sonraki ön sırada üç ilmeği ters örüp  sonraki 4 ilmeği düz örün. 11 ilmeği ters örüp bir dolayın ve 4 ilmeği düz olarak örün. 

Bir daha ön sıraya geçince haroşa ilmekleri örüp 5 ilmeği düz örün. Bir dolayıp 11 ilmeği ters ördükten sonra son ilmeğin üzerinden geriye doğru giderek ilmekleri atlatıp bırakın ve bir dolayıp 5 ilmeği düz örün. Arka taraftan bütün ilmekleri ters örüp ön yüze geçince yeni modeli kurmaya başlıyoruz.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir