Kız Çocukları ve Bayanlar İçin Dolgulu Örgü BaşlangıcıKız çocukları için farklı tarzlarda örgüler yapmak için dolgulu örgüye başlama tekniğini kullanabilirsiniz. Bayanlar için yapacağınız düz örgülere hareket katmak için bu tekniği kullanabilirsiniz. 

İlk olarak ipe bir ilmek atın. Sonra bu ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartıp şişe takın. Şişe takılan son ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartıp şişe takın. Her defasında son ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartıp şişe takın.

Şişe takılan ilmek sayısı 3 tane olunca son ilmeğin içine girip bir ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp ikinci ilmeği çıkartın. İpi şişe dolayıp üçüncü ilmeği çıkartın. Her defasında ipi şişe dolayıp ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartın.

Çıkardığımız ilmek sayısı 5 tane olunca içine girdiğimiz ilmeği serbest bırakın. İçinden çıkarttığımız ilmekleri diğer şişe takın. Hepsini bir defada örüp toplayın. Bu ilmeği de şişe geri takın. Sonra bu ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartın. Son ilmeğe girerek 4 ilmek çıkartın. Sponsorlu Bağlantılar


İlmek sayısı 4 tane olunca son ilmeğin içine girip buradan 5 tane yeni ilmek çıkartarak dolgu yapın. Yapılan dolguyu bir defada kapatıp şişe geri takın. Her dolgunun arası 4 tane ilmek olmalı.

Bu 4 ilmeğin sonuncusuna dolgu yaparak arada 3 ilmek bırakılacak. Örgünün başlangıcında ve sonunda ikişer ilmek bıraktım. Yeterli ölçüde ilmeği şişe takınca örgüyü çevirip örmeye başlayın.

İlk iki ilmeği düz örün.Dolgunun üzerine gelince ipi arka taraftan ön tarafa gelecek şekilde 3 defa şişe dolayın. Sonra 3 ilmeği düz örün. Her defasında aradaki 3 ilmeği düz örüp dolgunun üzerine gelince ipi şişe 3 defa dolayın.

Örgünün arkasına geçince arada doladığımız ilmekler de dahil olmak üzere hepsini ters olarak örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir