Kıvrımlı Kolay Örgü ModeliYapımı kolay kıvrımlı örgü modeli yapımını sizler için hazırladım. Bayan yelek modellerinde ve bebek örgülerinde kullanma uygundur.

Model 3 ilmekle yapılıyor. Aralarda iki tane ters ilmek kullandım. Toplamda 5 ilmek ve katlarını hazırlayıp en son iki tane ilmek ilave etmelisiniz. Model lastik istemeyen bir örnek. İlk olarak örgünün arka sırasında ilk iki ilmeği düz örüp 3 ilmeği ters örün. 2 düz 3 ters şeklinde sırayı tamamlayın.

Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki 3 ilmeğe modeli uygulayın. İlk ilmeği diğer iki ilmeğin arkasına alarak yer değiştirin. 3 ilmeği düz olarak örün. Sonra tekrar ilk ilmeği diğer iki ilmeğin arkasına alıp üç ilmeği de düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra örgünün arka sırasında iki ilmek düz 3 ilmek ters şeklinde sırayı tamamlayın. Tekrar örgünün ön sırasında geçince ilk iki ilmeği ters olarak örün. 3 düz ilmeğe gelince bu ilmeklerin ilkini diğer iki ilmeğin arkasına alarak örmüştük. Bu defa sondaki ilmeği diğer iki ilmeğin önüne alıp hepsini düz olarak örün.

3 ilmek olan modelde bir defasında ilk ilmeği diğer ilmeklerin arkasına alırken diğer sırada sondaki ilmeği iki ilmeğin önüne alarak düz örün. Bu modelde arada iki ilmek ters olarak kullandım. Ters ilmekleri değiştirebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay devam ediyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir