Kışlık Hazırlık Yapanlar İçin Örgü ModeliHavaların soğumasıyla birlikte kışlık örgü hazırlıkları son hız devam ediyor. Özellikle kalın dokulu örgü modeli anlatımına yer vermeye çalışıyorum. Model dolgulu bir yapıya sahip olduğu için çok kalın iplerle örmenizi tavsiye etmem. Çiftli sayılarda başlayabilirsiniz.

İlmekleri şişe takıp önce ilmeklerin tamamını düz olarak örün. Modeli çevirip bütün ilmekleri tekrar düze çevirerek tamamlayın. Örgüyü çevirince kenar ilmeğini alın ve ikinci ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın.

İpi şişe bir kez dolayıp ilk ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartın. Sonra arasından ilmek çıkarttığımız iki ilmeği düz örerek kesin. Tekrar iki ilmek sayıp ara boşluğundan bir ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp ilk ilmeğin arasından bir ilmek daha çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgüyü çevirince kenar ilmeğinden sonraki 4 ilmeği düz örerek kesin. Kesme işleminden sonra bir ilmek dolayarak artırın. 4 ilmek birlikte düz örerek kesin. Sonra bir ilmek dolayın. Önce 4 ilmeği birlikte kesip sonrasında mutlaka bir ilmek artırmalıyız.

Bu şekilde eksilen ilmek sayısını eski haline getirmiş olacağız. Sonra tekrar örgüyü çevirip bütün ilmekleri düz olarak örün. Dolayarak artırdığımız ilmekleri arka tarafından girerek düz örün. Sonraki sırada tekrar bütün ilmekleri düze çevirerek örün. Sonrasında modeli tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir