Kırmızı ve Grinin Muhteşem Uyumlu Olduğu Renkli Örgü ModeliKırmızı ve grinin muhteşem uyumlu olduğu iki renkli olarak yapılan modele yer veriyorum. Model sadece bebek örgülerinde değil erkek ve bayan örgülerinde de çok uygun olacaktır.

Minik tomurcuklu bir örgü oldu. Modelin yapımı için 2 ilmek ve katlarına ihtiyacımız var. İlk olarak bir ana renk ve bir model olarak kullanılan renge karar verin. Bu modelde ana renk modelin kurulumu için önemli.

Önce lastik ördüm. Ön tarafta ilk iki ilmeği gri renk ile düz ördüm. Sonraki iki ilmeği kırmızı renk ile düz ördüm. Sıra boyunca iki ilmeği gri renk ile iki ilmeği kırmızı renk ile düz olarak ördüm.

Örgünün arkasını çevirince gri renkli ilmekleri ters örerken kırmızı renkli ilmekleri düz olarak örün. Böylece kırmızı renk ile yapılan model kısmı haroşa olarak örülmüş oluyor.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön tarafına geçince bu defa gri renkli ilmekleri kırmızı renk ile düz örün. Kırmızı renkli ilmekleri ise gri renk ile düz örün. İlmeklerin yerini değiştirerek örmüş olacaksınız.

Örgünün arkasını çevirince gri renkli ilmekleri ters olarak örün. Kırmızı renkli ilmekleri örgünün arkasında tekrar düze çevirerek örün. Gördüğünüz gibi modelin yapımı oldukça basit.

Kullandığınız ip kalınlaştıkça modeldeki haroşalar daha belirgin olacaktır. Ben küçük parçayı 3,5 numara şiş ile ördüm. Kullandığınız iki ipin kalınlıklarının aynı olmasına dikkat edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.