Kırışıklıklara Karşı Bitkisel Çözümlerİnsanlar, özellikle kadınlar yaşları ilerledikçe, kendi yaşlarını çok fazla kabul etmezler. Yaş ilerledikçe vücut bir nevi lifli protein olarak adlandırılan kolajen üretimini durdurduğu için cilt problemleri ortaya çıkmaya başlar. Cilt kurumaya başladığı için kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar, bu da hem kadınların hem de erkeklerin hoşuna gitmeyen bir durumdur. Yapılan birçok araştırmaya göre yaşlanmanın belirtileri tam olarak engellenememesine rağmen alacağımız bazı önlemler sayesinde geciktirilebilir.

Şimdi sizlere vereceğimiz bazı önerilerle sizlerde yaslanma belirtilerinizi yavaşlatabilir ve daha genç görünebilirsiniz. En başta cilt sağlığımıza önem vermeliyiz. Çünkü cilt sağlıklı olduğu zaman tüm görevini yerine getirebilir. Bunun yanı sıra vücudumuzun büyük bir bölümünü oluşturan su tüketimini artırmak.Sponsorlu Bağlantılar


Şu tüketimimizi ne kadar çok yükseltirsek vücudumuzdaki hücreler o kadar çok çalışır ve böylece cildimiz daha canlı ve parlak görünür. Başka bir yöntem ise kolajen yani ciltteki lifli protein seviyesini artırmaktır. Bunun için tek bir ürün yetmez, sıvı kolajenler yada bir kaç ürünün karışımıyla mümkündür.

Bu nedenle tek ürüne bağlı kalmadan cildinizi canlandırın. Dilerseniz evde uygulayacağınız bir kaç basit öneride bulunalım. 1 tane limon ile 2-3 kaşık balı karıştıralım, cildimizi ıslak olması için yıkayalım ve bu karışımı yüzümüze sürelim, iyice gergin bir his oluşana kadar bekleyip ılık su ile yıkayalım. Başka bir önerimizde yine bal ve havuç karışımı.

1 tane havucu yıkayalım ve blenderden geçirelim, çıkan havuz suyunu 2 tatlı kaşığı bal ile karıştırıp yüzümüze uygulayalım 20 dakika bekletelim ve ılık su ile yıkayalım. Hafta da 2 kez uygulayalım ve sonucu görelim. Her kür yada maske de düzenlilik önemlidir unutmayalım. Daha canlı ve genç bir görünüm için, sağlıklı günler dileriz.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir