Kiraz Dalları Şiş Örgü ModeliDolgulu bir görünümü olan kiraz dalları örgü modeli ile devam ediyoruz. İlmek artırmalı olduğu için dolgulu ve boyutlu bir görünüme sahip. Tüm bebek ve bayan örgülerinde kullanmayı düşünebilirsiniz. Kalın iple örmeyi düşünürseniz örgü biraz kalın dokulu olacaktır. Benim tavsiyem ince veya orta kalınlıkta ip kullanmanız yönünde olacaktır.

Model 3 ilmekle yapılıyor. Örgüye başlarken 2 ilmek ters bir ilmek düz 2 ilmek ters bir ilmek düz şeklinde modeli kurun. Örgüyü tamamlayınca arka tarafı çevirin. İlmekleri olduğu gibi aynen örün. Tekrar örgüyü çevirip ön tarafa geçince ilk iki ilmeği ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Düz ilmeğe gelince ilmeğin önündeki boşluğa girip bir tane ilmek çıkartın. İpi ön tarafa alıp aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. İpi arkaya alıp aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. Böylece 3 tane yeni ilmek elde etmiş olacaksınız. Bir ilmek ters örüp ilmeğin arasındaki boşluktan bir ilmek çıkartın. İpi arkaya alarak bir ilmek daha çıkartın. İpi ön tarafa alıp üçüncü ilmeği çıkartın.

Arada 2 ilmek ters örüp aynı işlemi tekrarlayın. Arka tarafa geçince 2 ilmeği düz örün. Artırdığımız 3 ilmeği ters örerek kesin. Aradaki ilmeği ters örüp sonraki 3 ilmeği tekrar ters örerek kesin. Ön tarafta 2 ilmek ters örün. Sonraki 3 düz ilmeği tersten girerek birlikte kesin. Böylece sayıyı eski haline getirmiş olacağız. Sonraki 3 sırada ilmekleri aynen örerek devam edin. Örgünün ilk başlangıcında yaptığımız işlemlere geri dönün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir