Kır Çiçekleri Tığ Oya ModeliSırada kır çiçekleri tığ oya modelinin yapımı yer almaktadır. Çok çabuk örülen ve severek kullanabileceğiniz tığ oya modelinin yapımını sizler için paylaştım.

Bu tığ oya modeli siyah tek renk yazma kenarına çok yakışacaktır. Tığ oya modelinin yapımında 3 renk ip kullanılmıştır. Yazma kenarına yapılan tığ battısı yazma ile aynı renkte yapılmıştır. Sonrasında ilk sıra için aynı iple devam edilecek. Önce ipi sabitleyin. Sonra tekli örümcek yapın. İpi dolayıp 2 tane zincir atlayıp üçüncü zincire batın.

Sonra yukarı doğru örerek bir tane tırabzan yapın. Tekrar zincir çekip tırabzanın ara boşluğuna girerek bir tane pipirik oluşturun. Sonra buraya sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin. Aynı boşluğa batın. Sonra tekrar tekli örümcek yapın. Üçüncü tığ battısına girerek buraya bir tane tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Zincir çekip tırabzanın ara boşluğuna girin. Sonra buraya sıkı iğne doldurarak devam edin. Bu şekilde ilk sırayı tamamlayın. Sonrasında çiçek desenine geçin. Tekli örümceğin tepesindeki pipiriğe batın. Sonra zincir çekip aynı yere pipirik oluşturun. Bunu 5 defa tekrarlayın.

Bir sonraki tırabzanın tepesine aynı şekilde 5 adet pipirik oluşturun. Sonra tekrar ip değiştirin. Daha önce yaptığımız iki pipiriğin arasına zincir çekip bir yuva oluşturun. Sonra geri dönün. Buraya tırabzanlar la 3 adet yaprak oluşturun. Her çiçek deseninin arasında bir tane boşluk var. Bu boşluk kısmını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Oya sandığım kanalının anlatımı ile bu hoş tığ oya modelini yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir