Kibar Görünümü ile Bayan Yeleklerine Yakışacak ModelÖrgüsü çok güzel ve kibar olduğu için alize angora gold ile yeni modelimi örmeyi tercih ettim. Bu ip bayan örgülerinde sıkça kullanıldığı için modelin bu iple örülmüş halini görmenizi istedim. 

Modelim 5 ilmekle yapılıyor. Aralara model uygulamadım. İsteyenler ara modeli veya başka model kullanabilirler. Aralara 2 tane ters ilmek koydum. İlk olarak arka taraftan modeli kurarak örmeye başladım. 

İlk iki ilmeği düz olarak örün. 5 ilmeği ters örüp tekrar 2 ilmeği düz olarak örün. 5 ters iki düz şeklinde bütün ilmekleri örün. Ön tarafa geçince ilmekleri aynen olduğu gibi örün. Arka tarafa geçince ilmekleri tekrar aynen olduğu gibi örün. Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince modeli kuruyoruz. İlk iki ilmeği ters örün. Sonraki 5 ilmeği düz örerek kesin. Tek kalan ilmeği diğer şişe geçirip ilmeği bir kez örün. İpi bir kez şişe dolayıp bir kez daha örün. İpi şişe dolayıp bir kez daha örün. 

Kestiğimiz 5 ilmeğin yerine yeniden 5 ilmek çıkartacağız. 2 ilmek ters örüp 5 tane olan düz ilmeğe gelince düz örerek kesin. Arka tarafa geçince ilmekleri aynen olduğu gibi örerek örgünün başlangıcına geri dönüyoruz. 

Arada 3 sıra ilmekleri aynen örüp boşluk vereceğiz. Sonra modeli tekrarlayacağız. Bu model özellikle yelek yapımına çok yakışacaktır. İlmekleri kestikten sonra kestiğimiz ilmekten artırarak modelin yana doğru kaymasını sağlıyoruz. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir