Kesişen Yollar Örgü Modeli TarifiYeni bir model hazırladım. Model ilk andan karışık gelebilir ama ilerledikçe göreceksiniz aslında oldukça kolay olduğunu. Kesişen yollar örgü modeli adını verdiğim bu modelin yapımı için 8 ilmek ve katlarına ihtiyacınız olacak. Her kalınlıkta iple yapabilirsiniz. 

İlk olarak kısaca bir açıklama yapacak olursak, 3 tane düz ilmeğin arasında ilmek artışı yapılacak. Artan ilmekler ters olarak örülüp model oluşturacak. Düz ilmeklerin içinde artırılan ilmekler kenarlardaki düz ilmeklerle birlikte kesilerek yok edilecek. Örgüye başlangıçta kenar ilmeğini alıp bir dola ve bir düz ilmeği yanındaki ilmekle kes bir ters bir düz bir ters ve ilmeğin yönünü çevirip yanındaki ilmekle düz kes şeklinde örülecek. Bir dola bir düz ör ve bir dola sonraki iki ilmeği düz örer gibi kes şeklinde devam edilecek. Sponsorlu Bağlantılar


Model arka yüzde ilmekler aynen örülerek devam ediyor. Tekrar ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp bir dola bir düz ilmeği kes bir düz ör ilmeğin yönünü çevirip düz örer gibi kes bir dola bir düz ör şeklinde devam edecek. Sonraki 4 sırada ilmekler aynen örülerek devam edilecek. Sonra artırma işlemi diğer 3 düz ilmeğin arasına geçerek devam edecek. Örgü çanta modelleri ile kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir