Kenar Dantelli 3 Boyutlu Üçgen Gelin Şalı ModeliUzun zamandır izleyicilerimden gelen istek üzerine çeyizlik üçgen şal modeli hazırladım. Çeyizlik olmasının nedeni ise 3 boyutlu olmasıdır. Angora iplerle hazırlandığı zaman herkesin beğeneceği kadar hoş bir model oluyor.

Gösterişli şal modeli arıyorsanız bu modeli mutlaka incelemenizi öneririm. Şal modelinin gösterişli olması gözünüzü korkutmasın yapması kolay bir model.

Önce üçgenin alt kısmından başlıyoruz. 5 zincir çekip bir halka yapın. 3 zincir çekip halkanın içinde bir tane ikili tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı halkaya 2 tırabzan daha yapın.

Araya 2 zincir çekip iki tırabzan daha yapın. 3 adet delik oluşturmuş olacaksınız. 4 zincir çekip örgüyü çevirin. İlk deliğe 2 tırabzan yapıp 2 zincir çekin ve aynı deliğe iki tırabzan daha yapın.Sponsorlu Bağlantılar


3 zincir çekip sonraki deliğe bir tırabzan yapın. 3 zincir çekip aynı deliğe bir tırabzan daha yapın. 3 zincir çekip son deliğe 2 tırabzan 2 zincir 2 tırabzan yaparak kenar kısmını yapın.

Örgüyü çevirip 4 zincir çekin ve ilk deliğe kenar kısmını yapın. 3 zincir çekip ortadaki deliğe 10 adet tırabzan doldurun. 3 zincir çekip kenar kısmını yapın. 4 zincir çekip örgüyü çevirin.

Önce kenar kısmını yapın yapın sonra 3 zincir çekip 10 adet olan tırabzanların üzerine yeni tırabzanlar yapın. Bu tırabzanların üzerine 3 zincir çekerek pipirik yapın. 3 zincir çekip kenar kısmını yapın.

Böylece ilk motifi yapmış olacaksınız. Sonraki sırada ilk motifin iki yanına ikinci motifin deliklerini hazırlayın. Her defasında bir motif artırarak devam edin. En son olarak kenar danteli için modelin aynısını uygulayarak etrafını dolaşın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir