Kelebekler Şiş Bayan Yelek ModeliKelebekler şiş bayan yelek modeli son günlerde çok yoğun ilgi görüyor. Bu yüzden bu modeli sizler için anlatmak istedim. Bu model bayan yeleklerinin yanında bebek örgülerinde de kullanılıyor.

Ben modeli bayan yeleği şeklinde hazırladım. Yelek modelinin başlangıcında bir ters bir düz lastik kullandım. Ön lastik kısmında ilk üç ilmeği düz örerek haroşa şeklinde devam ettim. Model 4 ilmek ve katları ile hazırlanıyor. En son bir tane ilmek ilave edin.

İlk olarak örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri düz örerek haroşa şeklinde örün. Örgünün ön sırasında tekrar ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında ters örerek tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra ipi ön tarafa alıp 3 ilmeği örmeden atlatın. Bir ilmek düz örüp modeli aynı şekilde tekrarlayın. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters örün. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp ipi ön tarafa geçirin ve 3 ilmek örmeden atlatın.

Bu şekilde ipi ön tarafa alarak 3 ilmek atlatınca örgünün ön sırasında çizgi şeklinde 3 sıra ip oluşacak. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Sonraki ilmeğe geçince 3 sıra olan iplerin altından geçip ilmeği düz örün. Sonra bu ilmeği bu 3 sıra ipin altından geçirerek çıkartın.

Bundan sonra örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın.Bu şekilde bayan yelek modeli yapmayı düşünüyorsanız ön lastiğe gelince arada bir örmeden geri dönün. Böylece ön lastik sarkmaz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir