Kelebek Zincirler Tığ Örgü Modeli İle Detaylı Yelek YapımıKelebek zincirler örgü bayan yelek modeli tığ örgü ile yapılan kolay ve tercih edilen bir modeldir. Bu hoş yelek kenar danteli ile daha güzel bir hale getirilmiş.

Çeyiz için örülmüş olan yelek somon rengi Alize angora gold ile yapılmış. İsterseniz  yeleği dikişsiz bütün olarak yapabilirsiniz. Örgünün başlangıç lastiği için sonradan yeleğin dikkat çekici olmasını sağlayan dantel yapılmış.

Bu modelde yeleğin içinde yer alan zincirli bölüm yeleklerin yan birleştirmesi için kullanılmıştır. Böylece bütünlük sağlanmıştır.

Böylece yanlarda dikişli olmuyor. İster parçalı olarak örüp tığ ile birleştirin ister tek parça halinde örün bu tamamen size kalmış bir durum.Sponsorlu Bağlantılar


Ben genel olarak yeleklerin yaka ve koltuk kesimine aynı anda başlarım. Yelek 36 ve 38 beden ölçülerinde yapılmıştır.

Yeleğin yapımı için ön parça da 7 desen hazırlanmış. Tığ ile yapılan yeleklerde kıyafetinizi ölçü alarak zincir çekin ve tırabzan ile lastik hazırlayın. Sonra istediğiniz modeli uygulayın.

Yeleği genişletmek ve daha büyük bedenler için çalışmak istiyorsanız her beden için bir model büyütebilirsiniz. Eğer ördüğünüz yelek muntazam durmazsa ılık ütü ile ütüleyip daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz.

Hanım eli çalışması olan bu güzel model tarifi için çok teşekkürler. Yazının alt bölümündeki videoyu izleyip kolayca çeyiz veya kendiniz için yelek yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.