Kelebek Görünümlü Tığ Örgü ModeliTığ örgü modeli arayanların merakla izleyeceği kelebek görünümlü örgü modeli ile devam ediyorum. Şal yapmak için bu model çok şık olacaktır. Model biraz delikli olduğu için şal için kullanılabilir. Yazlık yelek yapmak isteyenlerde bu modeli değerlendirebilir. 

İlk olarak zincir çektim. Örgünün başlangıcı ve sonu için modeli yarım kullanıyoruz. 3 zincir çekip iki tane ikili tırabzan yapın. 2 zincir çekip zincire batın ve sıkı iğne örüp kapatın. 5 zincir çekip elinizle burayı tutun ve 3 zincir daha çekin.

Elinizle tuttuğunuz yere batıp çekilen ilmeği kapatıp pipirik yapın. Tekrar 5 zincir çekip yedinci zincire batın. 2 zincir çekip hemen yan zincire batarak yan yana 6 tane ikili tırabzan yapın. 2 zincir çekip yan zincire sıkı iğne yaparak ilmeği kapatın.Sponsorlu Bağlantılar


5 zincir çekip elinizle burayı tutun ve 3 zincir daha çekin. Elinizle tutuğunuz yere batıp bir pipirik oluşturun. 5 zincir daha çekip yedinci zincire batın. 2 zincir çekip yan yana 2 tırabzan yapın ve sırayı tamamlayın. 

12 zincir çekip geri dönün. İlk deliğe yaptığımız pipiriğin yönünü elinizle aşağıya doğru çevirin ve pipiriğin hemen önündeki zincire batın. Sonra pipiriğin sonrasındaki deliğe bir kez daha batın. 

10 zincir çekip 6 tane olan tırabzanların üçüncüsüne batın. 4 zincir çekin ve hemen yanına batın. 10 zincir çekip sonraki deliğe pipiriği alt tarafa çevirin ve buraya sıkı iğne yapın. Sonrasına batıp ipi buraya sabitleyin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.