Kaz Ayakları Şiş Örgü ModeliUzun zamandır anlatmak istediğim ama bir türlü sıra gelemeyen bir örgü modeli var. Modelin biraz karmaşık olduğunu düşündüğüm için anlatmayı erteliyordum. Ama modeli çalışmaya başlayınca gördüm ki aslında çok kolay yapılıyormuş.

Bayan ve bebek örgüleri için çok uygun bir örgü modeli. Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında ise bütün ilmekleri ters olarak örün. Tekrar örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın.

Sonra iki ilmeğin arasına iki sıra altına girip yeni bir ilmek çıkartın. Sonra iki ilmek düz örün. Sonraki ilmekle arasındaki boşluğa girip yeni bir ilmek çıkartın. 2 ilmek örüp tekrar iki ilmeğin arasına iki sıra alta batıp yeni bir ilmek çıkartın. Her iki ilmeğin arasında yeni bir ilmek çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında sonradan çıkartılan ilmekleri örmeden atlatın diğer ilmekleri ters olarak sıra boyunca örün. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğin den sonraki 4 ilmeği birlikte düz örün. Aynı 4 ilmeği bu defa tersten girerek tekrar birlikte düz örün. Böylece artan ilmekleri eksiltip eski haline getirmiş olacaksınız.

Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında bu defa kenar ilmeğinden sonra iki ilmek düz örün ve sonrasında yeni bir ilmek çıkartın. Sürekli aynı işlemi kaydırarak tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.