Kaynana Öremez Gelin Giyemez Bayan YeleğiEn çok aranan bayan yelek modeli olan kaynana öremez gelin giyemez örgü modelini sizler için anlattım. Ben bu modelden kızıma yelek ördüm. Kızım 38 beden zayıf bir vücut yapısı var.

Benim sizlere vereceğim ölçülerde 38 bedene göre olacak. Siz kendi bedeninize uygun büyüklüğe getirebilirsiniz. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus ip ve şiş kalınlığına göre örgümüzün ölçüleri değişecektir.

Ben ince bir angora iple ördüm ve şiş kalınlığıda 3 numara idi. Eğer bana soracak olursanız bu modeli ince bir iple örmenizi tavsiye ederim. Paylaştığım yelek ince iple örüldü ama ben sizin kalın iple nasıl göründüğünü görmeniz için ve modelin yapılışını daha iyi anlayabilmeniz için saten bir iple anlatım yaptım.

38 beden yeleğin arka parçası 152 ilmek ve 9 model üzerine kuruluyor. Ön parçası da 5 model 86 ilmekle başlanıyor. Koltuk kesimine kadar 24 model örülüyor. Lastik kısmını iki ters iki düz olarak ördüm.Sponsorlu Bağlantılar


Ön lastik ve kol lastik ise iki sıra düz iki sıra haroşa olarak örüldü. Çok aranan midye kabuğu modeline de buradan ulaşabilirsiniz. Benim çok ar ayıpta bulamadığım eski ve tanına bir model olan yılan güle dolandı modeline de buradan ulaşabilirsiniz.

Gelen yoğun istek üzerine kaynana öremez gelin giyemez bayan yelek modelinin koltuk kesimi video sunuda hazırladım. Koltuk kesimi video sunada buradan ulaşabilirsiniz. Model 16 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Ön lastik 10 ilmektir. Ara model olarak su yolu modeli yaptım isterseniz ona da  buradan ulaşabilirsiniz.

İsterseniz ara modelini değiştirebilirsiniz. ama bence ara modeli bu örgüye çok yakıştı. Bir önemli noktada ön parçanın yan dikiş yerine gelen model ara modeli ise arka parçanın yan dikiş yerine gelen model ana model olmalıdır buna mutlaka dikkat edin.

Örgü bitip yan dikişleri yapıldığı zaman model bütün olarak görünüyor ve dikiş olduğu hiç anlaşılmıyor. Siz örgü sevenler için sayılarıyla birlikte tam anlatımlı örülmüş bayan yelek modelleri videoları hazırlıyorum. Beni takip etmeye devam edin. Hoş çakalın. Yapanlara kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.