Kasımpatı Ağır Tığ Oya ModeliBugün oldukça ağır görünümlü bir tığ oya modeli ile sizlerle birlikteyim. Mutfak havlusu kenarına bile yapılabilecek kadar ağır bir tığ oya modeli paylaşıyorum.

Son günlerde bu renk yazma kenarı modelini sıkça paylaşıyorum. Aynı benim gibi bu renkleri beğenenler çoğunlukta. Gri rengin en hoş tonlarından birisi kullanılmış. Gri renk tek renk yazma kenarına önce zincir çekip bir sıra delik oluşturarak tığ battısını hazırlayın.

Bu çimen modelini diğer yazma kenarı yapımlarında gördünüz. İlk olarak bir tane örümcek yapın. Sonra üçüncü boşluğa batın buraya bir tane tırabzan örerek yukarı doğru çıkın. Zincir çekip tırabzanın ara boşluğuna sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin. Bu şekilde 4 adet örümcek yapın.

Beşinci modele gelince model için alt zemin hazırlayacağız. 7 zincir çekip ipi iki defa dolayın. Üçüncü tığ battısına girip bir tırabzan yapın. Tekrar 2 defa dolayıp aynı yere tırabzan yapın. Bu şekilde aynı yere 4 tırabzan yapın. 8 zincir çekip örgüyü çevirin. 5 zincir çekip boşluğa girin. 5 zincir çekip aynı boşluğa girip bir pipirik yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tırabzanın ara boşluğuna 4 adet sıkı iğne doldurun. Bu şekilde bir tane daha model yapın. Sonraki modeli biraz daha uzun tutarak tamamlayın. Bu yaprak şeklindeki bölümü 5 taneye tamamlayın. Sonra üzerinin yapraklarına geçeceğiz. Bunun için önce beyaz renk ipe ihtiyacımız olacak.

Önce hazırladığımız 5 adet yaprak desenlerinin üzerine beyaz ip ile yaprak yapın. En son beyaz yaprak kısımların üzerine istediğiniz renk ipi kullanarak etrafını zincir ile dolaşın. Oya sandığım kanalının hazırladığı bu renk tığ oya modelleri çok yoğun ilgi gördüğü için bende hemen sizlerle paylaşmak istiyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.